Håper impulsene fra Afrika kan sette dagsorden i Norge

– Jeg har valgt å være med for å få åndelig påfyll. Her jobber vi både innover med oss selv og Gud, og utover med hverandre i fellesskapet og samfunnet, sier Tone-Hennie Slettvoll. Hun er en av deltakerne på Tid Vekst i Kenya.
Tekst Johanne Oleah Hovland & Kelelo Khuluse, Nairobi / publisert i Agenda 3:16 nr 1, 2026
Åndelig påfyll, fellesskap, kunnskap, inspirasjon, nærhet til Gud og nærhet til hverandre. Slik beskriver deltakerne i programmet Tid Vekst hvordan det har vært å være samlet på Scripture Mission hos Misjonssambandet i Kenyas hovedstad Nairobi.
Gjennom fem uker har de gått gjennom et innholdsrikt program med bibelundervisning, bønn, troshistorie, misjonsreise til Tanzania, safari med Afrikas dyreliv og ulike utflukter.
«Noen ganger trenger vi geografisk avstand til livene vi lever hjemme for å sette pris på det vi har.»

